Odvodňování

Tento průvodce je užitečný pro všechny zákazníky, které zajímá řešení pro vysoušení vzduchu. Poskytuje informace o tom, jak nakládat s nadměrnou vlhkostí vzduchu, která může způsobit nežádoucí následky.
 • Jak vinaři z oblasti Valpolicella dělají jedno z nejlepšíh vín v Itálii?

  Jak vinaři z oblasti Valpolicella dělají jedno z nejlepšíh vín v Itálii?

  Odvlhčovače jsou často využívány v potravinářském průmyslu pro sušení ovoce, zeleniny nebo semen. V tomto odvětví je správná vlhkost a teplota vzduchu velmi důležitá a odvlhčovače pomáhají udržet správné podmínky.
 • Odvlhčovací metody

  Odvlhčovací metody

  Odvlhčování je proces, který spočívá ve snížení obsahu kondenzovaných par ve vzduchu. Vzduch může být odvlhčen několika způsoby: Ohřevem a ventilací, Odvlhčováním kondenzací, Odvlhčováním adsorpcí.
 • Jak to funguje? Funkční princip kondenzačních odvlhčovačů

  Jak to funguje? Funkční princip kondenzačních odvlhčovačů

  Chladící systém kompresoru je nejdůležitější částí kondenzačních odvlhčovačů. Umožňuje zkondenzování páry a snížení obsahu vody ve vzduchu. V jádru chladícího systému leží kompresor, který stlačuje a pumpuje chladivo, které cirkuluje kolem celého systému.
 • Zásady pro použití odvlhčovačů

  Zásady pro použití odvlhčovačů

  Zásady pro použití odvlhčovačů. Hlavní zásady při používání kondenzačních odvlhčovačů s kompresory. Základní principy práce s adsorpčními odvlhčovači.
 • Konstrukce kondenzačního odvlhčovače

  Konstrukce kondenzačního odvlhčovače

  Nabídka kondenzačních odvlhčovačů na trhu zahrnuje širokou škálu zařízení, které se liší svou konstrukcí a použitím. Nicméně hlavní princip zůstává u všech stejný.
 • Co to je vysoušení vzduchu?

  Co to je vysoušení vzduchu?

  Vysoušení vzduchu je proces, kdy dochází ke snížení obsahu vodních par ve vzduchu díky aplikaci specifických metod. Vlhkost může být přímo odstraněna ze vzduchu následujícími postupy...
 • Kde a proč používat odvlhčovače?

  Kde a proč používat odvlhčovače?

  Nadbytečná vlhkost vzduchu může způsobit nežádoucí důsledky, např. nevolnosti, poškození materiálu, zvýšenou pravděpodobnost nehod na pracovištích. Je možné se všem těmto zmíněným důsledkům vyhnout díky snížení vlhkosti vzduchu.
 • Soused mi vytopil byt- co mám dělat? Jak vysušit vlhké zdi?

  Soused mi vytopil byt- co mám dělat? Jak vysušit vlhké zdi?

  Jestli jste už někdy byli vytopeni sousedem nebo vám praskla stupačka, tak určitě velmi dobře znáte následky takovéto nehody. Za prvé- poškození bytu, např. mokré stěny a všudypřítomný nepříjemný zápach vlhkosti.
 • Metody prevence vlhkosti. Jak se vyhnout houbám a plísním v bytě?

  Metody prevence vlhkosti. Jak se vyhnout houbám a plísním v bytě?

  Podle expertů by se měla průměrná vlhkost v bytě pohybovat mezi 45-55 %. Každá odchylka od tohoto standardu může způsobit potíže. Moc nízká hladina vlhkosti vytváří vzduch moc suchým.
 • Jak se vypořádat s mokrou omítkou? Co můžeme udělat, abychom urychlili rekonstrukci?

  Jak se vypořádat s mokrou omítkou? Co můžeme udělat, abychom urychlili rekonstrukci?

  Pro zedníky, omítkáře a malíře pokojů je podzim/ zima obdobím výzev. Progres v mnoha zaměstnáních závisí čistě na počasí, které je, jak všichni víme, v tuto roční dobu velice proměnlivé.
 • Stavební práce v zimě- jak čelit vlhkým skvrnám na stěnách

  Stavební práce v zimě- jak čelit vlhkým skvrnám na stěnách

  Případ Huberta, žijícího v Poznani ukazuje, že omítání v zimě se neobejde bez problémů s mokrou omítkou. Podle odborníků je možné nahazovat omítku v zimě při teplotách ne nižších než je 15 °C a při nepřekročení hranice vlhkosti nad 70%.
 • Kondenzační odvlhčovače- často kladené dotazy

  Kondenzační odvlhčovače- často kladené dotazy

  Nejčastěji kladené dotazy ohledně kondenzačních odvlhčovačů od firmy Master Climate Solutions.