Levné vytápění přístaveb

Vytápění přístaveb je často nemalou výzvou. Tyto konstrukce bývají často vysoké, prostorné a špatně zaizolované. Použití konvenčního topného sytému, který sestává z bojleru a radiátorů na vodu je velmi drahé. Navíc provozní náklady takového řešení jsou extrémně vysoké.

Při výběru vhodného řešení by jste vždy měli pamatovat na to, že horký vzduch stoupá vzhůru. Teplota se tedy bude měnit v závislosti na výšce, v průměru asi 2.5°C / m. Abyste dosáhli teploty 10°C v budově o výšce 6 metrů, budete ji muset vytopit až na 25 °C. Ve špatně zaizolovaných budovách to jistě zapříčiní tepelné ztráty.

Navíc konvenční vytápění vyžaduje, aby zařízení fungovala nonstop. Teplota uvnitř nemůže klesnout pod 0° (v reálu pod 5°C), aby nedošlo k zamrznutí vody a zničení celé instalace topení. Proto musí být na sytém dohlíženo celý den, což ještě více zvyšuje náklady. Farmy často vyžadují pouze dočasné vytápění, obvykle pouze pár hodin denně. Venkovní teplota může během těchto období klesnout ale až pod 0°C.

V takových situacích jsou ohřívače vzduchu nejlepším řešením. Nová generace zařízení zvládne rychle vyhřát jakoukoliv budovu při udržení minimálních provozních nákladů. Ohřívače nevytápějí samotnou budovu, ale pouze vzduch uvnitř. Díky nízké setrvačnosti vzduchu, a díky vysokému výkonu ventilátorů použitých v topidlech (dosahujících až desítky 1000 m3 za hodinu) je možné dosáhnout jakékoliv teploty v době okolo deseti minut.Master CT 50 P
Když vytápění není potřeba, mohou být topidla uskladněna i v mrazivých teplotách, až do několika desítek stupňů Celsia po nulou bez jakékoliv možnosti poškození jejich funkčnosti. Cirkulace vzduchu, o kterou je postaráno díky ventilátorům zabraňuje shromažďování teplého vzduchu pod stropem. Jejich instalace je možná i ve starých budovách, protože nevyžadují žádné trubky, radiátory nebo podobnou instalaci. Navíc splňují velmi požadovaný efekt, a to vysoušení stěn, což snižuje výskyt plísně a přináší prospěch nejen lidem a zvířatům, ale i budovám samotným.

Pokud přemýšlíte o ceně za vytápění přístaveb, měli byste myslet na to, že palivo pro tento účel by mělo být co nejlevnější. Ceny standartních paliv, jako je plyn, topný olej nebo uhlí jdou strmě vzhůru a proto se dřevo zdá jako ta nejlepší volba. Abychom uspokojili potřeby našich zákazníků společnost Master Climate Solutions představila kamna na dřevo, Master CT 50. Toto zařízení bylo speciálně navrženo pro vytápění přístaveb za dodržení všech bezpečnostních standardů. Více informací o tomto produktu naleznete zde.